Bayan iç giyim, Sütyen Modelleri

Sütyen Nasıl Yıkanır?

Sütyen Nasıl Yıkanır? Herkesin özenerek aldığı ve giymeye kıyamadığı bazı özel sütyenleri vardır. Unutmayın ki sizin için özel ve anlamlı bu iç çamaşırınızın temizliğini ve bakımını doğru yaparsanız uzun yıllar keyifle giyebilirsiniz.

Sütyenlerinizin bakımı ve temizliği ile ilgili önemli bir konu ne sıklıkla bu konuyu aklınıza getireceğiniz olacaktır. Muhtemelen bir sütyeni yıkamadan önce iki veya üç kez giyebilirsiniz. Bu sıklıkla bir temizlik süreci yeterli olacaktır ancak aynı zamanda sütyeninizi üst üste giymek yerine araya biraz zaman koyarak dinlendirebilirsiniz, böylece şeklini koruyabilir.

Sütyen Nasıl Yıkanır?

Örneğin, iki haftalık bir süre boyunca her gün farklı bir sütyen giyerek  hepsini birlikte bir yıkama programına alabilirsiniz. Yani; siyah, beyaz, kırmızı ve pembe sütyeniniz varsa, siyah Pazartesi, pembe Salı, beyaz Çarşamba ve kırmızı Perşembe giyecek şekilde planlayabilir ve bu döngüyü 2-3 kere tekrarlayarak temizlik sürecine girebilirsiniz.

Çamaşır makinesi ile yıkama sütyenlerinizi temizlemenin en ideal yolu olmayabilir. İlla ki bu yolu seçecekseniz de , makinenizin yumuşak döngüde olduğundan emin olmanız gerekiyor . Sütyenlerinizi koymak için bu küçük net iç çamaşırı çamaşır torbalarından birine ihtiyacınız olacak. Ve sütyenlerinizi havlu gibi çok ağır bir şeyle birlikte yıkamamaya önem verin.

Sütyenlerinizi yıkamak için bir deterjan seçerken dikkat etmeniz gereken iki ana kriter vardır. ( 1) Ağartıcısı olmamalı ve (2) alkolü olmamalı. Ama biraz daha tercih edilebilir bir metot olarak eğer zaman ve enerji harcayabilirseniz en iyi tercih elle yıkamadır. Sütyenlerini soğuk su ve sabunla lavaboya koyun ve gidip dizinizden bir bölüm izleyin.

Sütyen Nasıl Yıkanır? Sütyenlerimi Sirke ile Yıkayabilir Miyim?

Bazı insanlar daha doğal bir temizlik yöntemi için sütyenlerini birkaç kaşık sirke ile yıkarlar. Teorik olarak her ne kadar doğru olsa da temizlik anlamındaki etkisi kozmetik anlamındaki etkisinden biraz farklıdır yani sirkeyle yapacağınız bir temizlik küfleri ve kirleri temizlerken aradığınız güzel kokuyu sağlayamayacaktır.

Sütyen Nasıl Yıkanır?

Sütyenlerimi İyi Durumda Tutmak İçin Yıkamalar Dışında Başka Ne Yapabilirim?

Önemli bir son tavsiye: Sütyeninizi çekmeceye kaldırırken kaplarını birbirinin üstüne gelecek şekilde katlamayın. Bunun yerine, sütyenlerinizi düz bir şekilde yatırın ve üst üste koyun. Aynı şekilde bir seyahate çıkarken de sütyenlerinizi bavula koyarken, şekli korumak için kapların içini çoraplarla doldurun.

Kaynak: Cosmopolitan

Benzer Yazılar