Genel, Sütyen Modelleri

Sütyende A B C Ne Demek?

Sütyende A B C Ne Demek?

Genellikle iç çamaşırı devleri tarafından sütyen boyutu ölçümlerinin profesyonellere bırakılması gerektiği söylenir. Bu süreç güvenilirdir ancak birçok kadının yıllarca ve yıllarca aynı sütyen büyüklüğünü giyme rutinine sıkışmasına sebep olur, “Ben 34B giyerim; Her zaman öyleydi ve öyle kalacak.”

Bu tür bir düşünce sizin için problemlere sebep olabilir, çünkü sütyen bedeniniz vücudunuzun genelinde olduğu gibi değişiklik gösterir.

Sütyen bedeni öğrenmeniz gerektiğinde, neye ihtiyacınız olduğunu ve neyin en iyi olduğunu anlamaya çalışmak oldukça korkutucu olabilir. İşte size yardımcı olabilecek sütyen temelli bazı ipuçları.

Bir sütyen için tüm harf ve rakamların anlamını anlamıyorsanız, endişelenmeyin. Göründüğü kadar karmaşık değildir. A, B, C, D gibi harfler kap boyutlarını temsil eder. 32, 34, 36, 38 gibi sayılar ise size bant boyutunu söyler – bu, sütyenin vücudunuzun etrafında dolaşan kısmıdır. Başka bir deyişle, 34A, göğüslerinizin bir kap olduğu ve sütyeninizin 34 inç civarında olduğu anlamına gelir. Hangi kap ve uzunluğun sizin için doğru olduğunu bulmanın en iyi yolu gidip biraz denemektir. İç çamaşırı mağazalarındaki satış görevlileri genellikle son derece tecrübelidir – yardım istemekten çekinmeyin! Ancak sütyen / kap bedeninizi kendiniz bulmaya hazırsanız, bunun nasıl yapılacağı hakkında bazı ipuçlarımız var.

Ölçme

İster inanın ister inanmayın, kadınların en az% 80’i yanlış beden sütyen giyiyor. En yaygın hata, çok büyük bir bant boyutu ve / veya çok küçük bir kap boyutu giymektir. Ortalama sütyen boyutu 36C olmasına rağmen, bu beden giyen kadınların çoğu aslında 34D, 34DD, 32DD veya 32E sütyen giymelidir. Gerçek ortalama sütyen boyutu 34DD civarındadır. ilgili olduğunu unutmayın. Örneğin, 34 bant boyutu bir B-kap sütyen ve bir C-kap sütyende aslında farklıdır. Bunun nedeni, sıklıkla, göğüsleriniz ne kadar büyükse, gövdeniz etrafında o kadar büyük olmanızdır. Küçük göğüsler genellikle daha küçük çerçeveli kızlara aittir.

Unutulmaması gereken bir başka şey de, kilonuzun ağırlığınız hayatınızın farklı aşamalarında değiştikçe değişiyor. Birkaç kilo vermek veya kazanmak, genellikle yeni bir sütyen bedenine ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Bazı kızlar o kadar uzun süredir aynı sütyeni giyiyorlar ki, artık iyi uymadığında ve rahatsız hissettiklerini bile fark etmiyorlar!

Mükemmel uyumu bulmak için gerçek sütyen bedeninizi nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Adım 1: Bant Boyutunuzu Ölçün

Vücudunuzun etrafına göğüslerinizin hemen altındaki bir mezura ölçün ve inç cinsinden bir ölçüm yapın. Mezura düz ve oldukça sıkı olduğundan emin olun. Kollarınız aşağı doğru inmeli. Bu ölçüm tek bir sayı ise, en yakın çift sayıya yuvarlayın. Bu sizin bant büyüklüğünüzü gösterecektir. Ölçümünüz zaten çift bir sayıysa, bunun bant boyutunuz olduğunu veya bir sonraki boyuta gitmeniz gerekebilir (yani, 2 inç eklemeniz gerekebilir). Yani, 31 inç ölçtüyseniz, bant boyutunuz 32 olmalıdır. 34 inç ölçtüyseniz, bant boyutunuz 34 veya 36 olabilir.

Önemli Not: 1 inç = 2,54 cm

Adım 2: Kap Boyutunuzu Anlayın

Zaten bir sütyen giyiyorsanız ve yeni bir boyuta ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, kap bedeninizi bulmanın en iyi yolu, mevcut sütyen bedeninizi başlangıç ​​noktası olarak kullanmaktır. Kaplar banda göre boyutlandırılmıştır, bu nedenle daha küçük bir bant boyutu denerseniz ancak aynı kap boyutunu tutarsanız, kaplar çok küçük olacaktır. Bunun yerine, her bant için kapların bir boy artırın. Örneğin, mevcut sütyeniniz 34C ise ve alt büstünüz 31 inç ölçerse, muhtemelen 32D’ye ihtiyacınız vardır.

Sütyende A B C Ne Demek?

Adım 3: Deneyin!

Kendinizi ölçtükten sonra bile, doğru boyuta sahip olduğunuzdan emin olmak için bazı sütyenleri denemeniz gerekir. Mağazaya gidin ve birkaçını deneyin! Doğru beden sütyeninin nasıl hissettirmesi gerektiğini merak ediyorsanız, doğru bant boyutu rahatça giyebileceğiniz en küçük boyuttur – cildinizi kesmeden destekleyici olacak kadar sıkıdır. Sütyenin arkasının altına bir yumruktan daha fazla boşluk olmamalıdır. Doğru kap boyutu, kumaş kırışması olmadan ve kaplara fazladan boşluk bırakmadan doldurabileceğiniz en büyük boyuttur. Bu hesaplama düşük kesimli ve push-up sütyenler için de geçerlidir.

Benzer Yazılar