Bralet Büstiyer

Bralet Büstiyer

Bir büstiyer ile korse arasındaki fark nedir?

En basit anlamıyla bir korse belinizi “sıkar”, bralet büstiyer ise göğüslerinizi “güçlendirir”. Biraz daha detaylandırmak gerekirse: Bir büstiyer, orta kısmı düzleştiren ve göğüsleri yükselten süslü bir sütyen artı şekillendirici kombinasyonudur. Korseler ise arkası bağcıklı ve önü çelik bar ile kapatma kombinasyonu ile sıkılan daha basit bir iç giyim ürünüdür.

Büstiyerler, viktoryan dönemlerden kalma tarihi iç çamaşırlardır. Terimler bazen eşanlamlı olarak kullanılırken, gerçekte, büstiyer ile korse farklı sebeplerle kullanılan tamamen farklı iki iç çamaşırlarıdır.

Büstiyer ve korse benzer özellikleri paylaşır. Vücuda sıkı bir şekilde takılırlar ve genellikle kemiklidirler. Hem korse hem de büstiyer genellikle ön tarafa kancalar ve gözler veya bir busk ile sabitlenir ve arkaya bağlanırlar. Bununla birlikte, bir büstiyer ve bir korse arasındaki gerçek fark, giysinin niyetinde yatmaktadır. Viktoryan dönemlerinde giyilen korseler genellikle gömülü belden büste düzgün bir çizgi vermek için tasarlandı.

Öte yandan büstiyerler, bir kadının göğüşlerini vurgulamak ve yukarı doğru bir görüntü oluşturmak için itme eğilimindedir. Genellikle büstiyer, büstün tanımını kolaylaştırmak için giysinin üst kısmına yerleştirilmiş fincan şekillerine sahiptir ve kavisli çizgiler bir korse düz çizgilerinden daha arzu edilirdi.

Bralet Büstiyer klipssiz ve tek parça olarak kolay bir şekilde giyilebilen bir tarza sahiptir. Bir çok bralet ayarlanabilir kayışlar bantlarla destekleyici streç dantel malzemeden yapılmıştır. Gövdeyi daha da aşağıya uzanan uzun çizgi stilleri ile gelir. Uyumak için ya da hafta sonları özel günlerde giyilebilecek kadar rahattırlar. Hem seksi bir iç çamaşırı hem de profesyonel resmi bir ceketin içine giyilebilecek tamamlayıcı kıyafet olarak kullanılabilir.

Bralet Büstiyer

Büstiyer Kullanımı Seçenekleri

Giysilerinizin altında, vücut şekillendirici olarak

Gevşek bluzlar veya çiçekli elbiseler altında sütyen yerine büstiyer tercih edilebilir.

Giysilerin altında, bir göğüs şekillendirici olarak.

Şık bir etek üzerine üst olarak.

Sade bir kot pantolon üzerine üst olarak

Resmi bir ceket altına üst olarak.

Farklı renk ve tarzlarda son dönem trendlerindeki sütyen modellerimize göz atarak size en uygun modele karar verebilirsiniz.

Benzer Yazılar