Sütyen Modelleri

Balenli Sütyen Nedir?

Balenli sütyen nedir ve ne işe yarar? Balenli sütyenlerin en temel amacı göğüslerin doğal şeklini şekillendirmektir. Balenli sütyenler ağırlığınızı öne yaklaştırmak için tasarlanmıştır, aynı zamanda göğüsleri hafifçe yukarı kaldırır ve yuvarlak bir şekil verir.

Balenli bir sütyen içinde sütyen kabının altına dikilmiş sert bir tel parçası vardır. Balenli sütyenlerin en büyük yararlarından biri, özellikle görece büyük bir göğsünüz varsa fizyolojik destek sağlamaktır. Balenli sütyen içerisindeki tel desteğiyle, gün boyunca daha az sırt ağrısı veya gerginlik yaşayabilirsiniz.

Balenli Sütyen Nedir

Balenli sütyenler konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli husus bazen içerisinde bulunan telin göğsünüze baskı uygulayıp cildinizi tahriş etmesidir. Bunun en yaygın sebebi zamanla, telin bükülmüş veya engebeli hale gelmiş olmasıdır. Bu tarz durumlarla karşılaşmaya başladığınızda sütyeninizi değiştirme zamanı geldiğini anlarsınız.

Balenli sütyen göğüs büyümesini engeller mi?

Balenli sütyen nedir sorusundan bir sonraki soru genelde balenli sütyen göğüs büyümesini engeller mi? Böyle bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Genel olarak sütyenler göğsün büyümesini sağlamaz veya büyümesini durdurmaz, fakat doğru beden sütyeni giymek daha rahat hissetmenize yardımcı olabilir. Bu nedenle sütyen modeli ve bedeni seçerken dikkate alınacak şey şıklık ve rahatlıktır. Yalnızca spor yaparken balenli sütyeni tercih etmeyebilirsiniz. Spor bilim insanları spor sırasında düzenli balenli sütyen takmamanızı önerirler. Hareketi en aza indiren ve cildinizi tahriş etmeyen ve sürtünmeyecek güçlü ve destekleyici bir sütyene ihtiyacınız vardır.

Farklı Destek Seviyeleri

Rahatlığınızı, tarzınızı ve sağlığınızı güvenceye almak için her zaman kaliteli kumaşlar, işçilik ve özenle yapılmış sütyenlerin kullanılması önerilir. Herhangi bir sütyende, vücudunuzu saran bant, kayışlar, dikiş, kumaş ve balenli kumaş, size en iyi desteği ve rahatlığı sağlamak için birlikte çalışır. Bununla birlikte sütyen kullanımında en önemli husus tabi ki uygun şekilde yerleştirilmiş bir sütyen takmaktır. Kullandığınız sütyen vücudunuza sağlıklı bir şekilde uymazsa, sonunda giydiğiniz tarz önemli değildir çünkü bu şekilde sütyenin faydaları ve desteğini almazsınız. Göğüslerinizin yarısını kaplayan bir yarı kap veya gerilebilir kumaşlar kullanan sütyenler gibi, daha az destek sunan bazı sütyen stilleri vardır. Kapsam veya yapıdaki düşüşle, daha az destek alabilirsiniz. Yine tüm bu modellerin en temelinde herşey giydiğiniz markanın işçiliğine ve kalitesine bağlıdır.

Benzer Yazılar