Sabahlık

Beyaz Saten Sabahlık: Şıklık ve Sadelik

Beyaz saten sabahlık narin bir gecelik kıyafetidir. Genellikle tam boy ve dik kumaştan yapılır.

Sabahlık fikri ilk olarak 18. yüzyılda Fransa’da ortaya çıktı. Özellikle Fransa’daki dönemin kadınlarının günlük kıyafetlerinin stilini taklit eden bir yapısı vardı. 1920’lerde sabahlık daha çok bir gece elbisesiydi. İkinci dünya savaşından sonra bir sabahlığın şehvetli bir giysi olarak ortaya çıkmasına kadar bu süreç böyle devam etti. Rita Hayworth gibi zamanın ikonları, sabahlık giyimini popüler hale getirerek doğal bir iç çamaşırı parçası olarak gelişmesini sağladı. Bu noktadan sonra kadın iç çamaşırının erotik bir giysi olduğu fikri, zaman içinde kültürel etkiler, markalaşma ve ikonlarla vurgulandı. Markalar tasarım ve pazarlamaya yaklaşımlarını değiştirse bile kadın iç çamaşırları bu konumlarını koruyor.

Tarihsel olarak beyaz sabahlık fikrinin yükseldiği dönem ise 1960’lara dayanıyor. 20. yüzyılın ikinci yarısı itibariyle kadınlar arasında beyaz sabahlık fikri oldukça popüler hale geldi.

Beyaz Sabahlık: Şıklık ve Sadelik

Özellikle lüksü seven bir kadınsanız, pürüzsüz saten beyaz bir sabahlık sizin için en doğru tercih olabilir. Sabahlık seçimi yaparken aklınıza getirmeniz gereken ilk şey; hangisini seçerseniz seçin, kendinizi rahat ve şık hissetmek zorundasınız.

Beyaz Saten Sabahlık

Beyaz saten sabahlık konforunda gevşeyin

Pek çok kadın ev içinde ne giyeceklerini yeterince önem vermiyor. Ev içi kullanım için genelde tek öncelik kullanışlı olması olarak görülüyor. Tişört ve şort, rahat bir eşofman altı ve triko ya da başka bir benzer rahat ancak yetersiz seçenek. Bunun sebebi genellikle yatağa doğru veya yataktan çıktıktan sonra kıyafet giymenin öneminin tam olarak anlaşılmamış olması.

Uzun ve yorucu bir günün ardından, ister çalışan bir kadın olsun, ister ev hanımı olsun, vücudunu rahatlatmak ve dinlenmek çok önemlidir. Aynı şekilde kadının sabah yataktan çıkarken günün ilk kahvesini yudumlarken üzerinde taşıyacağı konforlu ve şık giyim enerji verecektir. Yatmadan önce gece kremini uyguladığınız gibi, cildinizin nefes almasını sağlayan doğru kıyafeti seçmek de aynı derecede önemlidir.

Bütün bu önemli detayları bir arada toplayan en popüler tercihlerden biri beyaz saten sabahlık modelleridir. İşte tam da bu sebeple bu konuda size her sezon yenilenen modellerimizle uzun yıllardır hizmet veriyoruz. Tasarımlarımızı değiştirebiliriz ancak kaliteyi asla tesadüfe bırakamayız.

Benzer Yazılar